Kimbo Kahve Sürdürülebilir mi?

Kahve zevkini sunarken bazı yükümlülükler doğar: tüketicilere, çevreye ve kendimize karşı bir ahlaki sorumluluğumuz var. Bu yüzden Kimbo üretim süreçlerinin çevreye verdiği zararı azaltmak için gerekli adımları atıyor. Melito fabrikası enerji kaynaklarından atık imhasına kadar bütün konularda çevre politikalarına sıkıca uyuyor. 2007 yılında UNI EN ISO 1400:2004 sertifikasını kazanan Kimbo’nun bütün üretim zinciri boyunca kalite kontrolü de UNI EN ISO 900:2008 sertifikası ile belgelenmiş durumda. Sürdürülebilir üretimin bir parçası olarak üretim zincirine katkısı bulunan her bir personelin yaptığı iş tek tek takdir ediliyor. …

Kimbo’nun çevreye ve sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önem sadece üretim süreçlerinin düzenlenmesinden ibaret değil. Kimbo Espresso Integrity ürünü de bu taahhüdün bir görünümünü oluşturuyor: bu harmandaki her bir kahve çekirdeği sadece Rainforest Alliancetarafından sertifikalandırılmış plantasyonlardan geliyor. Böylece Kimbo sürdürülebilir tarımı destekliyor ve ekosistemi korumak için yapılan çalışmaların bir parçası oluyor.

Kimbo’nun evde tüketim için geliştirdiği başka bir ürün ise Kimbo Bio Organic. Kimbo Bio Organic yeni ve iyileştirilmiş bir harman, yarı yarıya yıkanmış Arabica çekirdeklerinden (Nikaragua ve Peru) ve doğal Robusta çekirdeklerinden (Hindistan ve Tanzanya) oluşuyor. Harmanda kullanılan her iki çekirdek türünün de FairTrade ve Organik sertifikalaları var. Açık kavrulan bu harman yoğun aromalı, çiçeksi notalara sahip ve orta gövdeli. Tatlı bir tat bırakan Kimbo Bio Organic içenlere dengeli bir kahve deneyimi sunuyor.

web_kimbo_fairtrade_tin

Bir Cevap Yazın