Merzey Kahve Gıda Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

MERZEY Kahve Gıda Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Yiyecek-içecek sektöründe onbeş yılı aşkın süredir başta kahve, ilişkili ürün ve ekipmanlar olmak üzere pek çok markaya ait ürünün satış, pazarlama ve satış sonrası hizmet alanlarında faaliyet göstermektedir.

MERZEY, 2018 yılı itibarı ile Avrupa’nın tanınmış markalarından İtalyan kahve devi KIMBO’nun ayrıcalıklı Türkiye distribütörlüğünü sürdürmektedir.

HORECA, ev, ofis, market ve internet gibi pek çok alanda Türkiye tek yetkili temsilcisi olarak, satış-pazarlama ve satış sonrası hizmetleri yürütmekte ve hızlı bir büyüme trendi ile ilerlemektedir.

Ana faaliyet alanımızı; başta kahve grubu olmak üzere tüm sıcak-soğuk içecek ürünleri, makine ve ekipman çözümleri, eğitim ve teknik servis hizmetleri oluşturmaktadır.

Kimbo Coffee

Neredeyse tüm bölge halkının birer kahve fanatiği olduğu Napoli’de kendi kavurdukları kahveleri satan küçük bir dükkan olarak hizmek vermekte olan Rubino kardeşler, aynı şehirde 1963 yılında KIMBO markası ile şirketleştiler.

Kuruluşlarından bir süre sonra, ikinci markaları olan KOSE’yi satışa sundular. Bu markaları ile de önemli bir ilerleme sağladılar.

Firma; 2012 yılında, İtalya’nın Sardunya bölgesinde tarihi kafe zinciri olarak hizmet veren ünlü LA TAZZA D’ORO’yu satın alarak bölgede daha yaygın bir ağ oluşturmuştur.

Firmanın kuruluşundan önce üretime başlamış olduğu ve ünlendiği CAFE DO BRASIL ürünü , 1960’lı yılların başında paketleme tekniklerinin gelişmesiyle birlikte vakumlu teneke kutularda satışa sunulmaya başlandı ve tüm Avrupa’ya yayıldı. Marka, 1994 yılından bu yana İtalya perakende pazarında ikinci sıradaki yerini korumaktadır.

Başarılarını; geleneklere sıkı bağlılıkları ve ürün kalitesini bozmadan devam ettirmenin yanı sıra; satış, pazarlama ve üretim alanlarında yeniliklere, araştırma – geliştirmeye ve teknolojik altyapıya yaptıkları yatırımlarla sürdürmektedirler.

KIMBO; geleneksel lezzet ve kalite standartlarından ödün vermeksizin, üretimini sürdürme anlayışının yanı sıra, üretim sürecinin çevre üzerindeki etkilerinin azaltılması, sürdürülebilir tarımı teşvik etme, ekosistemin korunması politikalarını da önemsemekte ve saygı göstermektedir. Bu konulardaki standartları; UNI EN ISO 1400: 2004 ve UNI EN ISO 900: 2008 sertifikaları ile onaylanmıştır. KIMBO kahve çekirdekleri, yalnızca Rainforest Alliance tarafından sertifikalandırılmış plantasyonlardan sağlanmaktadır.